Çocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu

Çocuklar İçin Renkli Dünyaların Kapılarını Açan Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu'nda öğrencilere resim eğitimi sunma prensibimiz, öncelikle kalemi tanıma, el ve bilek hakimiyeti, ortak çalışma ve doğaçlama yeteneklerini geliştirme üzerine odaklanır. Bu eğitim, çocukların hayallerini resimlere yansıtmalarını teşvik eder.

Çocukların renkli dünyasını resme yansıtabilmeleri için sulu boya, pastel boya, kuru boya gibi farklı malzemeleri doğru şekilde kullanabilme tekniklerini öğrenmeleri amaçlanır. Ayrıca, kolaj çalışmalarıyla çeşitli materyalleri bir araya getirme becerisi de kazandırılır.

Masallardan esinlenerek kendi masal kitaplarını yapma ve tiyatral çalışmalar gibi aktiviteler, çocukların geniş hayal gücünü geliştirmelerine katkı sağlar. Temel resim teknik ve kavramlarını öğrenirken, eğlenceli ve kişisel gelişimlerine uygun bir şekilde resim yapmalarını teşvik etmeyi hedefleriz.

Çocukların yaşlarına, algılama yetilerine ve ilgi alanlarına özel bir eğitim prensibiyle hareket ederiz. Bu sayede, çocuklara resim yapmanın keyfini yaşatırken, içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmayı amaçlarız.

Çocuklar için resim yapma sürecini sadece öğrenmekle sınırlamaz, aynı zamanda çevreye ve hayata karşı görsel algılarını, sanatsal bakabilme yetilerini geliştirmelerine de odaklanırız. Bu yönde yapılan etkinlikler, ders içerisinde önemli bir yer tutar.

Resim Kursu'muzda, ağacı maviye, gökyüzünü kırmızıya boyayabilen, güneşe kaş, göz ve burun çizebilen çocukların dünyasını kalıplara sığdırmadan, özgürce keşfetmelerini sağlamak temel amacımızdır.

Online Çocuk Resim Dersi İçin Tıklayın.


Paylaş: