Online Çocuk Resim Kursu

Online Çocuk Resim Kursu

RESİM KURSU: Online Resim Kursu


Çocuk Online Resim Kursu


Resim eğitiminin işlenme prensibi;


Öncelikle kalemi tanıma, el ve bilek hakimiyeti, farklı konularda ortak çalışma ve bunun yanında doğaçlama şekilde çocukların hayallerini yansıtması.


Çocukların renkli dünyasını yansıtmak için sulu boya, pastel boya, kuru boyalar...Gibi farklı malzemeleri doğru şekilde uygulayabilme tekniğini öğrenme.


Kolaj çalışmaları;


Masallar diyarından esinlenerek kendi masal kitaplarını yapma, tiyatral çalışmalar.

Çocuklardaki geniş hayal gücü yıllar geçse de sanatta hep ulaşılmaya çalışılan bir yere sahip olmuştur.

Temel resim teknik ve kavramlarını hem eğlenceli, hem de kişisel gelişimine yönelik algılamasını sağlayarak resim yapmayı sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Çocukların yaşlarına, algılama yetilerine, ilgi alanlarına yönelik kişiye özel bir eğitim prensibiyle resim yapmayı sevdirerek, hem de içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak amacımız.

Çocuksu hayal gücünü köreltmeden, teknik bilgilerle kafasını karıştırmadan eğlenceli oyunlarla dolu bir ders onları bekliyor.

Resim öğrenmenin yanında çevreye ve hayata karşı görsel algısının, sanatsal bakabilme yetisinin geliştirilmesi de bizim için önemli.Bu yönde de etkinlikler ders içerisinde yer alacak.

Ağacı maviye, gökyüzünü kırmızıya boyayabilen, güneşe kaş göz burun çizebilen çocuğun dünyası, kalıplara sığmayacak kadar özgürdür.


Online Karakalem Kursu İçin Tıklayın