Çevrimiçi Resim Kursu

Çevrimiçi Resim Kursu

Çevrimiçi Resim Kursu

Online Resim Kursu'nda eğitim prensibimiz:

Öncelikle, katılımcıların kalemi tanıma süreciyle başlayarak el ve bilek hakimiyetlerini geliştirmelerine odaklanırız. Farklı konularda ortak çalışma ve doğaçlama yeteneklerini kullanarak, çocukların hayallerini resme dönüştürmelerine destek oluruz.

Çocukların renkli dünyasını yansıtabilmeleri için sulu boya, pastel boya, kuru boya gibi çeşitli malzemeleri doğru şekilde kullanabilme tekniklerini öğrenmeleri kursun temelini oluşturur.

Kolaj Çalışmaları:

Masallardan esinlenerek kendi masal kitaplarını yapma ve tiyatral çalışmalar, çocukların geniş hayal güçlerini geliştirmelerine katkı sağlar. Bu, sanatta her zaman ulaşılmaya çalışılan bir noktaya yönelik bir adımdır.

Temel resim teknikleri ve kavramlarını eğlenceli bir şekilde öğrenirken, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleriz. Çocuklara resim yapmayı sevdirmeyi amaçladığımız bu kurs, yaşlarına, algılama yetilerine ve ilgi alanlarına uygun bir eğitim prensibiyle tasarlanmıştır.

Çocuksu hayal gücünü köreltmeden, teknik bilgilerle kafalarını karıştırmadan, eğlenceli oyunlarla dolu bir ders programı sunarız.

Görsel Algı ve Sanatsal Bakış:

Çocukların resim öğrenirken çevreye ve hayata karşı görsel algılarını, sanatsal bakabilme yetilerini geliştirmelerine önem veririz. Bu doğrultuda çeşitli etkinliklere ders içerisinde yer verilir.


Online Resim Dersleri İçin TıklayınPaylaş: