Resim Kursu

Resim Kursu

Resim Kursu

Resim Kursu


Günümüzde çok farklı amaçlar doğrultusunda ve farklı yaş grupları tarafından talep edilen resim kursu, doğru bir disiplin ile sunulduğu takdirde kısa süre içerisinde büyük mesafe kat ediliyor. İnsanlığın gelişmesinde ve bilgilerin aktarılmasında çok önemli bir yere sahip olan resim sanatı, günümüzün temel sanat dallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Resim kursu denildiğinde akıllara gelen sayılı ressamlardan biri olan Gülasal Yıldız, vermiş olduğu yüzyüze ve online resim dersleri ile birlikte, onlarca yetenekli ressamın yeteneğini gün yüzüne çıkarıyor.


Ressam Anne mahlası ile sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı ülkelerinde çok sayıda öğrenciye sahip olan Gülasal Yıldız, öğrencilere farklı amaçlar doğrultusund yardımcı oluyor. Canlı birebir resim kursu ile birlikte, öğrencilerini Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavlarına ve Güzel Sanatlar Fakültesi’ne hazırlıyor. Sadece profesyonel bir ressam olmak isteyenlere değil hobi olarak resim sanatını geliştirmek isteyenler için de online resim kursu bulunuyor.

Resim Kursuna Kimler Katılabilir?


Resim kursuna farklı yaş gruplarından herkes katılabilir. Hem profesyonel olarak resim sanatı ile ilgilenenler hem de hobi olarak resim yeteneğini geliştirmek isteyenler canlı birebir resim kursu alabilirler. Resim sanatı üzerine teorik ve pratik çalışmalar ile birlikte katılımcılar, resim sanatını derinlemesine öğreniyor. Resim sanatının inceliklerini öğrenen katılımcılar, sadece tekniklerini geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda da farklı bakış açıları kazanarak hayal güçlerini geliştiriyorlar.


Katılımcılar arasında küçük yaşta resim yeteneği yüksek çocuklar da bulunuyor. Özellikle aileleri tarafından yetenekleri farkedilen ve bu konu üzerine profesyonel yardım almak isteyen çocukların ilk tercihi Ressam Anne oluyor.

Resim Kursunun Avantajları Nelerdir ?


Ünlü ressam Gülasal Yıldız tarafından verilen resim atölyesi dersleri, pratik konusunda gelişme göstermek isteyenler için ilk tercih olmaktadır. Özellikle sanat liselerine ve fakültelerine hazırlık içerisinde olan öğrenciler, yetenek sınavlarını başarılı bir şekilde geçmek adına bu kurslara katılım gösterebilirler. Doğru planlama ile birlikte kısa süre içerisinde alacağı dersler sayesinde diledikleri okul ve bölümlere girmeye hak kazanacaklardır.


Sanat atölyesi dersleri sayesinde hem teorik hem de pratik çalışmalar yapan öğrenciler, yeteneklerini açığa çıkaracakları bir fırsat bulmuş oluyorlar. Özel yetenek sınavları için hazırlanan öğrenciler, katılacakları doğru resim kursu müfredatı ile birlikte sınavlarda yüksek başarı gösterebilir hale geliyorlar. Düzenli alınacak resim dersi ile birlikte hayalinizdeki kariyer için sağlıklı adımlar atabilirsiniz. Sadece Türkiye’de ikamet eden vatandaşlar için değil yurtdışında yaşayan vatandaşlar için de çevrimiçi resim kursu imkanı bulunuyor. 

Neden Resim Kursuna Gitmeliyim ?


Resim kursu insan hayatına çok farklı noktalarda dokunabiliyor. Sadece profesyonel bir ressam olmak için değil, kendinizi keşfedecek, hayatınıza renk katacak ve bir an olsun üzerinizdeki stresten sizi alıkoyacak yanları bünyesinde barındırıyor. Atölye çalışmaları sayesinde birebir dersler alabileceğiniz gibi grup olarak da resim dersi alabilirsiniz. Bu sayede, birlikteli duygusunu geliştirirken, arkadaş grubunuzla birlikte çok daha kaliteli zaman geçirmiş olursunuz.


Görsel ve uygulamalı sanatlar arasında yer alan resim, içinizdeki yer alan yaratıcı tarafın gün yüzüne çıkmasına katkıda bulunur. Sadece resim yeteneğini keşfetmiş çocuk ve gençler değil emekliliğine kaliteli ve eğlenceli zaman katmak isteyen kişiler de resim kursu alabilirler.

Resim Kursunda Neler Öğreneceğim ?


Ressam Anne Gülasal Yıldız tarafından öğrenebileceğiniz çok sayıda farklı resim tekniği bulunuyor. Teorik eğitimlerin yanı sıra atölye çalışmalarında sergileyeceğiniz pratik çalışmalar ile birlikte efektif ve eğlenceli bir zaman geçirmiş olacaksınız. Dünyanın her yerinden öğrenciye sahip olan Gülasal Yıldız, sizler için hem online resim kursu hem de canlı birebir resim kursu sunuyor.


Güzel Sanatlar Fakültelerine giriş için gerekli olan özel yetenek sınavlarında başarılı olmak, aynı şekilde Güzel Sanatlar Lisesine giriş için yetenek sınavlarını geçmek için çok önemli ders programları sunuluyor. Alacağınız resim kursu ile birlikte aşağıda yer alan konularda kendinizi geliştirebilirsiniz;


  • Temel çizim teknikleri
  • Boyama yöntemlerinin öğrenilmesi ve geliştirilmesi
  • Karakalem çizim tekniği
  • Kompozisyon oluşturma ve geliştirme
  • Renk çalışmaları
  • Oran ve orantılılık konusunda gelişim
  • Figür ve portre çizme ve geliştirme

Çevrimiçi Online Resim KursuPaylaş: